informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Trabantem na konec světaV pátek 14. března bude v Biu Central uveden nový dokument Dana Přibáně o jeho cestě napříč Jižní Amerikou až na konec světa Trabantem. Film přijede režisér i sám uvést a po skončení bude zodpovídat na dotazy. Pro diváky navíc Bio Central připravuje i taneční párty ve foyer. Hrát bude DJ Jinan a diváci mohou přijít v kostýmech z let sedmdesátých.

 

„Dan Přibáň nepřijede do Hradce poprvé. Po jeho první cestě, na které projel Trabantem Afriku, se představil hradeckým divákům našeho kina na akci TEDx, kde jim promítnul unikátní záběry z této první cesty. Nyní představí svůj nový film Trabantem až na konec světa, z cesty, kterou absolvoval společně s týmem z České republiky, Slovenska a Polska a navíc nejen v Trabantech,“ říká Ilona Machová z Bia Central.

Tým ve složení osmi lidí – Čechů, Slováků a Poláků, projel náročnou cestu přes amazonské pralesy, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Mimo dvou Trabantů jel i polský Fiat a stará Jawa 250 z roku 1957. Cesta byla o to dobrodružnější, že cestovatelé se téměř neznali. Přesto spolu dokázali zvládnout čtyři měsíce v náročném terénu. Celý přejezd tentokrát natáčel profesionální kameraman a o skvělé záběry proto ve filmu není nouze.

Vedoucí expedice – novinář, filmař a cestovatel Dan Přibáň (*1976) působil do r. 2008 jao redaktor portálu iDnes.cz a časopisu ABC. Poté byl od r. 2008 do r. 2009 šéfredaktorem čaopisu VTM Sience.Nyní působí jako nezávislý novinář a věnuje se především výpravám po exotických zemích.

Trabantem projel už Hedvábnou stezku, Afriku a Jižní Ameriku, ze které je právě dokument  Trabantem až na konec světa.

Začátek projekce filmu v Biu Central je 14. března od 20 hodin.

Párty s DJ Jinanem začne po skončení promítání ve dvoraně kina. Na párty jsou zvláště vítáni návštěvníci v kostýmech ze sedmdesátých let, které evokují zlatou éru Trabantů.

Více info: Ilona Machová, pr@biocentral.cz, tel.: 777 447 566

www.biocentral.czafrika.transtrabant.cz

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *