informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Veřejné osvětlení na třídě Míru prochází důkladnou rekonstrukcí. Bylo v havarijním stavu a práce se již nedaly dále odkládat. Práce, které přinášejí určitá omezení chodcům i majitelům přilehlých nemovitostí, potrvají do května. Akce, jakými je například Vinařský půlmaratón, však nenaruší. Zhruba třímilionová investice nepřijde nazmar ani v případě, že v dohledné době začne výstavba pěší zóny.

 „Dle plánu obnovy mělo být veřejné osvětlení na třídě Míru vyměněno již před třemi lety, ale stále jsme čekali, zda nedojde k celkové rekonstrukci ulice. Do května bude vyměněno podzemní vedení a sloupy po celé délce ulice od provozovny Mc Donald‘s po palác Hybských a na protější straně od Pyramidy po lékárnu. Ve zbývající části ulice bude osvětlení demontováno a nové instalováno nebude.

 

Už se to však nedalo odkládat, stav byl skutečně neudržitelný, před týdnem nám dokonce jeden sloup spadl,“ řekla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková.

„Výměnu již nebylo možno odkládat. Třída Míru bude osazena standardními sloupy. Až začne výstavba pěší zóny, je možné je použít kdekoli jinde,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

Rekonstrukce veřejného osvětlení na třídě Míru přináší určitá omezení chodcům i majitelům přilehlých nemovitostí. Vinařský maratón, který se poběží 17. dubna, však nenaruší. „V době jeho konání bude prostor vyklizen a upraven tak, aby nedošlo ke kolizi závodníků,“ ujistila ředitelka Služeb.

zdroj: pardubice.eu 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *