informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Ilustrační fotoTéměř sedm tisíc jízdenek si od poloviny ledna do konce února zakoupili přes mobilní telefon cestující hradecké městské hromadné dopravy. Mobilem si mohou pasažéři zajistit jízdenku přestupní nebo celodenní. Kromě běžného způsobu objednání jízdenky SMS zprávou funguje v Hradci i unikátní a jednodušší systém prozvonění – takzvaná mobilní jízdenka na zavolanou.

 

 

Nová bezhotovostní forma platby tak dobře zapadla mezi další možnosti úhrady jízdného, které cestující využívají už delší dobu. Jezdit mohou v současné době na elektronické časové jízdné či jednotlivé jízdné hrazené z městské či volné karty, k dispozici jsou i papírové jízdenky z předprodejů nebo zakoupené u řidiče. Mobilní jízdenky lze v Hradci Králové objednat dvojím způsobem. První, známý i z jiných měst, je formou SMS. Druhý způsob, kterým je takzvaná jízdenka na zavolanou, je v ČR unikátní a funguje jednoduše prozvoněním na speciální telefonní čísla. Jedná se o nejpohodlnější způsob objednání jízdenky určený zejména pro pravidelné a časté používání.

 

„Díky této formě ušetří cestující nejen čas psaním textu SMS a čísla, ale navíc ušetří i cenu objednací SMS. Aby mohl cestující prozvonění používat, musí se zaregistrovat do systému Mobilní jízdenky,“ vysvětluje princip nové služby vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna. Registrace je jednorázová akce a cestující ji může provést i z domova. Oba systémy objednávání lze používat střídavě – záleží jen na cestujícím. Přestože bude registrován v systému Mobilní jízdenky na zavolanou, může používat místo prozvonění i klasickou SMS. Stejně tak může používat všechny možné způsoby úhrady jízdného, které jsou k dispozici.

 

Návod na registraci do systému Mobilní jízdenka na zavolanou:

1. Pro registraci prozvoňte tel. číslo 910 301 000. Systém automaticky volání ukončí a pošle na mobil SMS s požadavkem na potvrzení registrace.

2. Potvrďte registraci pomocí SMS ve tvaru: ANO HKR a pošlete ji na číslo 90230. Zpět obdržíte uvítací SMS a tím je potvrzeno objednání služby. Registrační SMS je zpoplatněná jako běžná SMS v rámci tarifu operátora. Po úspěšné registraci již můžete objednávat jízdenku pouhým prozvoněním na tel. 910 301 001 pro objednání přestupní jízdenky na 45/60 minut za 18 Kč, nebo tel. 910 301 024 pro objednání celodenní jízdenky za 55 Kč.

Prozvonění z mobilu není zpoplatněno. Systém automaticky volání ukončí a pošle na mobil jízdenku. Telefonní

čísla pro prozvonění si můžete uložit do seznamu telefonu. Chcete-li z jakéhokoliv důvodu používání služby

Mobilní jízdenky na zavolanou ukončit, je možné vaše číslo ze systému vyřadit.

 

zdroj: hradeckralove.org

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *