informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Městské lesy Hradec Králové připravují řadu projektů. Některé z nich se postupně daří realizovat, další jsou teprve ve stádiu počátečního záměru. Jedním ze záměrů, který je teprve ve formě vize, je vybudování pódia (v budoucnu možná i otočného) u Mazurovy chalupy.

„Pokud najdeme provozovatele, nejprve u Mazurovy chalupy postavíme klasické dřevěné pódium. Jestli bude o akce, které na něm budou pořádány, zájem, necháme zpracovat projekt na vybudování otočného pódia. V minulosti již v našich lesích lesní divadlo bylo, měli bychom tedy na co navazovat. Naší snahou je otevírat lesy co nejvíce veřejnosti,“ konstatoval Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Doplnil, že vybudování otočného pódia by znamenalo výraznou investici. „Hradec Králové je městem divadla, věřím tedy, že by si i díky divadlu lidé do našich lesů rádi našli cestu. Jedná se sice o vizi, ale nebráním se tento záměr projednat a případně zrealizovat s někým, kdo by byl ochotný lesní divadlo v letních měsících provozovat,“ řekl Zerzán.

„Lesní divadlo, natož otočné, je v současné době spíše sen. Realizace tohoto záměru není na pořadu dne, každopádně by se jednalo o další atraktivitu, která by tu byla nejen pro zdejší občany, ale i pro návštěvníky města. Jsem rád, že se hradecké lesy postupně daří přibližovat široké veřejnosti, což souvisí nejen s pořádanými akcemi, ale i s rekonstrukcemi lesních cest,“ uvedl Martin Soukup, náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *