informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – Během krátké doby se obrátí zrak celé české letecké veřejnosti podruhé do Hradce Králové. Ve čtvrtek 26. května 2011 se totiž na královéhradeckém letišti uskuteční výjezdní zasedání Podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, kde jsou mezi členy zastoupeni přední letečtí experti.

 

„Výjezdního zasedání se zúčastní největší odborníci v letectví u nás. Na programu jednání bude například vývoj elektrického pohonu letadel, který je předmětem výzkumných projektů americké NASA,“ přibližuje ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka a dodává, že součástí setkání je prohlídka celého areálu letiště v Hradci Králové.

 

„Poté se budeme věnovat současnému stavu ve vývoji a výrobě sportovních létajících zařízení v České republice a nebudou chybět také komentované ukázky techniky ultralehkých a lehkých letadel a závěsných, padákových i motorových padákových kluzáků,“ prozrazuje ředitel letiště Zindulka, podle kterého se Podvýbor také seznámí se zdejší leteckou školou a leteckou společnosti DSA, která zabezpečuje Leteckou záchranou službu po celé republice a světoznámou výrobou ultralehkých letadel TL-Ultralight Hradec Králové .

 

Odborníci si chtějí důkladně prohlédnout královéhradecké letiště

Zasedání Podvýboru pro letectví a kosmonautiku je pro Hradec Králové velmi prestižní záležitost. Odborníci na letectví si vybrali pro jednání zdejší letiště nejen pro jeho strategickou polohu, ale i z důvodu jeho možného využití k tréninku sportovních pilotů.

„Pro královéhradecké letiště a zdejší letecké firmy je to jedinečná příležitost odprezentovat své výrobky a služby. Budeme se snažit, aby tu podobných akcí bylo co možná nejvíce,“ uzavřel ředitel Zindulka.

zdroj: commservis.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *