informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Ve Východních Čechách přišli s unikátním projektem. V autobusech MHD si nyní mohou cestující zkrátit cestu do práce tréninkem mozku. Na obrazovkách v autobusech se jim totiž promítají i cvičení, která rozvíjí jejich mozkovou činnost. Tento nápad nejdříve zkouší v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci, poté se plánuje jeho rozšíření na další města.


„Jsme velmi rádi, že jsme spolupráci dotáhli do konce. Právě teď mohou cestující zkoušet svůj mozek pomocí nápisů barev, kde například nápis červená je v zelené barvě. Cílem je číst nápisy a ne barvu, kterou jsou napsané. Jedná se o konflikt v našem mozku, kde pravá hemisféra se snaží přečíst barvu a levá slovo. Divili byste se, jak je toto cvičení těžké,“ popisuje první hádanky Markéta Fixová, mentální koučka.
Ve speciálním projektu trénink mozku pro cestující MHD jde o unikátní spolupráci dopravních podniků, společnosti Bus TV, která provozuje obrazovky, a hradecké neurolaboratoře Commservis.com.

Ohlasy od cestujících jsou velmi pozitivní
Na každé dva týdny je pro cestující nachystaná nová hádanka. Reakce jsou na projekt velmi pozitivní. Někteří lidé například na sociálních sítích napsali, že odložili v posledních dnech auto a jezdí po městech autobusy. Chtějí totiž pravidelně svůj mozek do práce a z práce trénovat.
„Je to zajímavá změna. Každý den jezdím 20 minut do práce přes celý Hradec a je velmi příjemným zpestřením, že se při jízdě na obrazovkách dozvím jak novinky z kraje, tak si mohu vyzkoušet svůj mozek. Musím uznat, že číst pouze nápisy a nekoukat u toho na barvu je velmi těžké. Budu to doma muset ještě natrénovat,“ říká Elena Horáková, cestující z hradecké MHD.

Lidé příliš málo investují do svého mozku
„Smyslem speciálního projektu je ukázat lidem jakým způsobem pracuje jejich mozek a že je potřeba s tím pracovat. Nedostatek kreativity nebo špatná paměť na obličeje a jména? To se všechno dá naučit a minimálně o 30 % zlepšit. V České republice ale lidé raději investují do posilovny pro tělo a na mozek zapomínají,“ připomíná smutnou pravdu ředitel neurolaboratoře Commservis.com Tomáš Zdechovský.
Pokud se projekt osvědčí, chtějí ho organizátoři rozšířit i na další města v celé České republice. Trénink mozku dnes patří například mezi manažery a sportovci k velmi vyhledávané činnosti. Ročně projde neurolaboratořemi v České republice a na Slovensku několik tisíc lidí.

 

zdroj: commservis.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *