informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

LogoNa konci února bude v hradeckém Regiocentru otevřena nová kavárna nazvaná Bistro u dvou přátel. Obsluhovat v ní budou lidé s mentálním postižením, kteří jsou klienty obecně prospěšné společnosti Skok do života. Tuto společnost podporuje i město Hradec Králové – Skok do života působí ve vile Idyla v Brožíkově ulici, kterou město v roce 2010 zrekonstruovalo.

 

„Jsem rád, že ve vile Idyla našli klienti Skoku do života kvalitní důstojné zázemí, také že v ní neustále dochází k rozvoji poskytovaných služeb,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku městské organizace Martin Soukup, který se v prosinci právě v této vile zúčastnil akce, při níž měla „premiéru“ obsluha Bistra u dvou přátel.

 

V prosinci byla ve vile Idyla otevřena chráněná dílna, která poskytuje služby ve třech základních oblastech – klienti Skoku do života mohou pro zájemce vykonávat úklidové práce, pomocné administrativní činnosti (například skartování a skenování dokumentů na zakázku), třetí služba je zaměřena na jednoduché šití. „Jsme zařízením pro dospělé osoby s mentálním postižením. Jednotlivé služby vykonávají naši klienti, kteří prošli sociální rehabilitací. Protože nemohli najít uplatnění na volném trhu práce, pokusili jsme se pro ně vytvořit nabídku pracovních činností v rámci naší organizace,“ řekla Kateřina Drábková Bíbusová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Skok do života. Bistro u dvou přátel bude další možností k pracovnímu uplatnění osob s mentálním postižením.

Foto z vily v Brožíkově ulici

Foto vily v Brožíkově ulici

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *