informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost připravuje pro veřejnost tradiční vánoční trhy. Již posedmé se Masarykovo náměstí zaplní prodejními stánky, kterých bude letos na 110. Centrum východočeské metropole se tak od 18. do 22. prosince vždy od 9 do 18 hodin promění v živé tržiště s výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel.

A bude vskutku z čeho vybírat, takže kdo ještě nestihl pořídit vánoční dárky pro své milé a bližní, jistě v klidu a pohodě nakoupí zde. Výčet sortimentu by byl téměř nekonečný. Prodejci z celé republiky nabídnou například hračky včetně kovaných hlavolamů, množství keramiky a bižuterie, svíčky, batiku, košile, knížky, broušené kameny, klobouky, kožešinové výrobky, čepice, šály, rukavice, výrobky z ovčí vlny nebo třeba trička.

V nabídce nebudou chybět ani obrázky na skle, výrobky z přírodního korku, ručně vyráběné mýdlo, pletené módní doplňky, dětský textil, thermo trika, patchwork, strojové výšivky, kabelky, repliky historického skla, olejové lampy, skleněné ozdoby, šperky, suché květinové vazby, svícny, vánoční ozdoby a dekorace. Pro všechny návštěvníky trhů je připravena také neméně široká paleta dobrot a laskomin, kupříkladu prasátko na rožni, nakládané sýrové speciality, klobásy, čabajky, salámy, ale i jakostní francouzská vína, pražená dýňová, slunečnicová semena a ořechy všeho druhu.

Rovněž tak sladkosti počínaje perníčky a cukrovinkami přes trdelníky, medovinu, archivní i svařené víno, čokoládové bonbóny až po brusinky a francouzské lahůdky. Předvánoční nákupy navíc v sobotu a neděli zpříjemní kulturní program, ve kterém se představí interpreti různých hudebních žánrů. Přijďte ochutnat, nakoupit, trošku si provětrat hlavu, potkat známé a pohovořit.

Bude to jistě příjemně strávený adventní čas.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *