informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost připravuje pro veřejnost tradiční vánoční trhy. A bude vskutku z čeho vybírat, takže kdo ještě nestihl pořídit vánoční dárky pro své milé a bližní, jistě v klidu a pohodě nakoupí zde. Výčet sortimentu by byl téměř nekonečný.

 

 

Již poosmé se Masarykovo náměstí zaplní prodejními stánky, kterých bude letos na 120. Centrum východočeské metropole se tak od 17. do 21. prosince vždy od 9 do 18 hodin promění v živé tržiště s výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel.

Prodejci z celé republiky nabídnou například hračky, množství keramiky a bižuterie, svíčky, batiku, košile, knížky, broušené kameny, klobouky, kožešinové výrobky, čepice, šály, rukavice, výrobky z ovčí vlny nebo třeba trička.

V nabídce nebudou chybět ani obrázky na skle, výrobky z přírodního korku, ručně vyráběné mýdlo, pletené módní doplňky, dětský textil, thermo trika, patchwork, strojové výšivky, kabelky, repliky historického skla, olejové lampy, skleněné ozdoby, šperky, suché květinové vazby, svícny, formičky na cukroví, vánoční ozdoby a dekorace.

Pro všechny návštěvníky trhů je připravena také neméně široká paleta dobrot a laskomin, kupříkladu prasátko na rožni, sýry, nakládané sýrové speciality, bramboráky, klobásy, čabajky, salámy, ale i jakostní francouzská vína, pražená dýňová, slunečnicová semena a ořechy všeho druhu. Rovněž tak sladkosti počínaje perníčky a cukrovinkami přes trdelníky, med a výrobky z medu, archivní i svařené víno, pečené kaštany, čokoládové bonbóny až po brusinky a francouzské lahůdky. Přijďte ochutnat, nakoupit, trošku si provětrat hlavu, potkat známé a pohovořit. Bude to jistě příjemně strávený adventní čas.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *