informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Pokud ne ven, pak do královéhradeckého Adalbertina se v sobotu 24. března 2012 jaro určitě dostaví. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zde pořádá od 9 do 16 hodin již tradiční Velikonoční jarmark, na kterém to jarem a blížícími se Velikonocemi vonět bude. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti totiž uvidíte celou stovku řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky.

K vidění i ke koupi budou výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel – kraslice malované, batikované, zdobené slámou, dírkované i paličkované, perníčky, keramika, velikonoční dekorace, hračky látkové i dřevěné, skleněné figurky a jejich výroba nad kahanem, šperky, patchwork, výrobky z pedigu, kůže a modrotisku, textil ročně malovaný i batikovaný, výrobky z hedvábí, podmalba na skle i výrobky z drahých kamenů.

 

Zajímavostí bude jistě také předení na kolovrátku, ruční řezání svíček, chybět pak nebudou ani pomlázky a jarní květiny.

Malý sál bude sídlem Klubu lidové tvorby, jehož členky naučí děti i dospělé malovat perníčky, vyrobit pravé velikonoční líto, uplést pomlázku, a pokud si přinesete vajíčko nebo vejdumek, poradí s ozdobením vlastní kraslice.

Ochutnat budete moci selátko na rožni, tradiční lidové pečivo, nakládané sýrové speciality, medovinu a dobroty z medové cukrárny, trdelník, pražené oříšky, turecký med nebo třeba pověstné moldavské víno.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *