informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá v sobotu 12. března 2016 od 9 do 16 hodin tradiční velikonoční jarmark, na kterém to bude vonět jarem a blížícími se Velikonocemi. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti uvidíte plejádu řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky. K vidění i ke koupi budou výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel. Chybět pak nebudou ani pomlázky či jarní květiny a vše doplní bohatá nabídka občerstvení.

 

„Adalbertinum bude také sídlem Spolku lidové tvorby, jehož členky naučí děti i dospělé malovat perníčky, vyrobit velikonoční líto, uplést pomlázku, a pokud si přinesete vajíčko nebo vejdumek, poradí s ozdobením vlastní kraslice. Kromě toho na jarmarku uvidíme také umělecké zpracování dřeva v podání řezbářů a truhlářů ze Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku. Na venkovním prostranství se představí budoucí kováři ze SOŠ a SOU Hradební,“ říká Petr Švihlík z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Pro příchozí s dětmi je v divadelním sále Studia A v přízemí budovy od 10 hodin připraveno jarně laděné pohádkové představení Ze života broučků. Ve výstavních prostorech pak mohou děti vyzkoušet malování na obličej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *