informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá v sobotu 12. března 2016 od 9 do 16 hodin tradiční velikonoční jarmark, na kterém to bude vonět jarem a blížícími se Velikonocemi. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti uvidíte plejádu řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky. K vidění i ke koupi budou výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel. Chybět pak nebudou ani pomlázky či jarní květiny a vše doplní bohatá nabídka občerstvení.

 

„Adalbertinum bude také sídlem Spolku lidové tvorby, jehož členky naučí děti i dospělé malovat perníčky, vyrobit velikonoční líto, uplést pomlázku, a pokud si přinesete vajíčko nebo vejdumek, poradí s ozdobením vlastní kraslice. Kromě toho na jarmarku uvidíme také umělecké zpracování dřeva v podání řezbářů a truhlářů ze Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku. Na venkovním prostranství se představí budoucí kováři ze SOŠ a SOU Hradební,“ říká Petr Švihlík z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Pro příchozí s dětmi je v divadelním sále Studia A v přízemí budovy od 10 hodin připraveno jarně laděné pohádkové představení Ze života broučků. Ve výstavních prostorech pak mohou děti vyzkoušet malování na obličej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *