informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Skoro už to vypadalo, že se státním úředníkům po zhruba sedmnácti letech podařilo dohodnout s farmářkou Ludmilou Havránkovou a dálnice D11 se konečně pohne blíž k Hradci Králové a dál. Jen pár týdnů poté, co vyjednavači slavnostně oznámili, že podpis dohody je už jen nezbytnou formalitou, přišel náhle obrat čelem vzad. Namísto dohody, v pořadí už několikáté, se zřejmě bude vyvlastňovat.

Domnívám se, že o této kauze vím hodně. Účastnil jsem se všech jednání, které tato vláda s paní Havránkovou vedla. Mohu proto nyní s čistým svědomím prohlásit, že paní Havránková vyšla vyjednavatelům (jak vládním tak ŘSD) maximálně vstříc. Upozorňovala účastníky jednání na to, že její sestra paní Štrosová vlastní pozemek pod dálnicí, a že s ní doposud nikdo nejednal. Je velice smutné, že krok vlády, ve které sedí i bývalí komunisté, schvalují také někteří členové ODS.

Znovu opakuji, že paní Havránková měla snahu se dohodnout. Proč ji tedy nyní vláda trestá za svou vlastní nečinnost při řešení výkupu pozemků od paní Štrosové? Jsem připraven a ochoten toto vše pod přísahou dosvědčit i u soudu, kam se spor jistě dostane. Každopádně jsem ale přesvědčen, že dálnice do Hradce ještě dlouho nepovede a bude to také zásluhou stávajících ministrů nominovaných za ODS včetně premiéra.

Otakar Divíšek, primátor Hradce Králové

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *