informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Muže zavěšené na lanech bude možno v následujících dnech vidět na Zelené bráně. Specializovaná firma dnes začala s instalací nového hromosvodu na této dominantě Pardubic. Práce potrvají zhruba dva týdny a omezí provoz vyhlídkové věže, včetně průchodu pod Zelenou bránou.

„Bleskosvod byl již v havarijním stavu a proto musí být zcela vyměněn. Město to bude stát zhruba 480.000 korun,“ řekla Alena Blažková z odboru majetku a investic pardubického magistrátu. Zelená brána během nadcházejících dnů dostane nejen nový hromosvod, ale vyměněny musí být také jímací vodiče i zemnící zařízení, které zajistí bezpečnou „likvidaci“ elektrického výboje v zemi.

 

Firma má na výměnu bleskosvodu dva týdny. Prostor Zelené brány bude proto od pondělí 11. července do čtvrtka 21. července vždy od 05:00 do 18:00 uzavřen. Výjimkou bude víkend, kdy bude Zelená brána otevřena. V pátek od 12:00, v sobotu a neděli po celý den. Na ochoz věže budou v pátek návštěvníci vystoupat od 12:00 do 18:00, o víkendu mezi 10:00 a 17:00.

zdroj: pardubice.eu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *